En ucuz uçak bileti MobilBiletcim'de...
 

Sunexpress

SunExpress, Türkiye ve Almanya arasında faaliyet gösteren en büyük havayolları şirketinden birisidir.1989’daki kuruluşundan bu yana Lufthansa ve Türk Hava Yolları’nın ortak kuruluşu olarak, Avrupa’nın en önemli tatil havayolları arasındaki konumunu sürekli geliştirmektedir. Şu an itibariyle. SunExpress yılda ortama 10 milyon misafirini ağırlamaktadır.

SunExpress’in merkezi Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin turizm başkenti olarak bilinen Antalya’dır. SunExpress, Türkiye’nin 21 havalimanından, Almanya’nın ise 15’ten fazla havalimanından hizmet vermektedir. SunExpress, 4200’den fazla çalışanı ile başarılı ve sürekli olarak büyüyen bir havayoludur.

SunExpress, haftada 1200’den fazla uçuş gerçekleştirerek, Türkiye’de, Avrupa ve Kuzey Afrika’da 30’un üzerinde ülkede 90 noktaya operasyon düzenleyerek uçuş ağını genişletmeye devam etmektedir. Türkiye’nin en büyük şehirlerinden olan İzmir, havayolunun Ege bölgesindeki ana merkezidir ve aynı zamanda Türkiye’nin güneyindeki Antalya gibi tatil noktaları, Kapadokya’nın muhteşem dağ manzarası, Karadeniz’deki ve ülkenin doğusundaki pek çok şehir SunExpress’in ana pazarının bir kısmını oluşturmaktadır. SunExpress’in bu geniş uçuş ağı Akdeniz, Mısır, Bulgaristan ve Kızıl Deniz’deki çok sayıda nokta ile tamamlanmaktadır.

SunExpress, 2014 yılında 60 yeni Boeing 737 uçağı sipariş vererek modern ve düşük emisyonlu filoya yatırım yapmaktadır. SunExpress aynı zamanda uçaklarıyla birlikte tamamen yeniden tasarlanmış kabinlerini de hayata geçiriyor. Deri döşeme ile donatılmış ince koltuklar, yolculara geniş yaslanma açısı ve koltuk altında daha geniş depolama alanı sağlayarak daha fazla konfor sunmaktadır.

SunExpress olarak 2018 yılında Türkiye’nin En İyi Tatil Havayolu ve Dünyanın En İyi 5.Tatil Havayolu ödülüne layık görüldü. Flightright adlı yolcu hakları portalının yaptığı veri değerlendirmesi sonuçlarına göre, uçuşların dakik gerçekleştirilmesi konusunda 1 numara oldu. Türk hizmet sektörünü geliştirmek ve sektörün potansiyelini açığa çıkarmak amacıyla Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle düzenlenen Türkiye’deki en büyük 500 hizmet ihracatçısı anketinde, SunExpress önceki yıla kıyasla genel kategorilerde üç basamak yükselerek Türkiye’nin 2. en büyük ihracatçısı omuştur.