En ucuz uçak bileti MobilBiletcim'de...
 

Azerbaycan Havayolları

Azerbaycan Havayolları (Azeri, Azərbaycan Azeri'deki Hava Yolları), Azerbaycan'ın en büyük havayolu şirketi ve ulusal bayrak taşıyıcısı olan Azerbaycan Hava Yolları Anonim Şirketi'nin bir parçasıdır. Merkezi Bakü'de bulunan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

Azerbaycan Havayolları (AZAL) büyük bir havayolu şirketidir ve BDT ülkelerinin havacılık topluluğunun liderlerinden biridir. Havayolunun toplam rota ağı 25 ülkede 40 varış noktasıdır. 2016 yılında, Azerbaycan Havayolları 2 milyondan fazla yolcu taşımıştır.

Azerbaycan sivil havacılığının uçakları, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) standartlarını tam olarak karşılamaktadır ve AZAL, en prestijli sivil havacılık birliğinin (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)) üyesidir.

AZAL, 23 uçaktan oluşan en yeni uçak filosuna sahip.

AZAL genel merkezi Bakü'de uluslararası standartları karşılayan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndadır.

Seyahat için gerekli belgeler

Uluslararası uçuşlar için, bilete ek olarak geçerli bir pasaportunuz olmalı ve transit ülkelerin ve nihai varış ülkesinin vizesi, gümrük ve sağlık düzenlemelerine uymalısınız. .

Uçak biletinin geçerliliği

Bilet, hizmet sınıfında rezervasyonu yapılan bir koltukta ve bilette belirtilen saatte tarih ve uçuş numarası ile yola çıkış noktasından varış noktasına kadar bir yolcunun taşınması için geçerlidir.

Rezervasyon ve satın alma

Azerbaycan Hava Yolları sitemiz www.mobilbiletcim.com üzerinden rezervasyon yaptırmanızı ve satın almanızı tavsiye ederiz .

Belirtilen süre içerisinde bileti satın almazsanız, rezervasyon otomatik rezervasyon sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilir ve planlanan seyahatinizde rahatsızlık verebilir.

Check-in ve biniş sırasında

Azerbaycan Hava Yolları uçuşları için check-in işlemleri Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'ndan ayrılmadan 24 saat önce başlar; diğer havaalanlarında, genellikle, planlanan kalkış saatinden 2 saat önce. Milano Malpensa Havaalanı, John F. Kennedy Uluslararası Havaalanı, Tiflis Uluslararası Havaalanı, Tel Aviv Ben Gurion Uluslararası Havaalanı, Dubai Uluslararası Havaalanı, Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havaalanı'nda check-in 3 saat önce başlar.

Check-in genellikle kalkıştan 60 dakika önce kapanır.